Prosta Piosenka

Martyna Jakubowicz to jedyna swoim rodzaju wokalistka i songwriterka, obdarzona charyzmą i charakterystycznym głosem, który sprawa, że jej ballady, łączące wpływy folku, bluesa i rocka, należą do najbardziej rozpoznawalnych pośród kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Z wielką dumą i przyjemnością informujemy Państwa, że już 18 marca, nakładem Universal Music Polska ukaże się nowy album Martyny Jakubowicz, któremu towarzyszyć będzie ogólnopolska trasa koncertowa.

Prosta Piosenka to pierwszy od 6 lat autorski album artystki (po wydanych w 2010 roku Okruchach Życia nominowanych do nagrody Fryderyka). Płyta jest odzwierciedleniem zmian, które zaszły w mentalności Martyny Jakubowicz przez ten czas. „Nowa Martyna” jest bardziej odważna i bezpośrednia w wyrażaniu swoich poglądów na temat otaczającej rzeczywistości, ale niezmiennie czaruje swoich słuchaczy, charakterystyczną, ciepłą barwą głosu.

Martyna Jakubowicz

Fani dotychczasowej twórczości artystki odnajdą tutaj tak lubiane przez szeroką publiczność nastrojowe, gitarowe ballady, ale również, znane z wcześniejszych płyt, piosenki mocniejsze, z bardziej rockowym pazurem. Całość doprawiona jest odważniejszą niż dotychczas, lecz niezwykle wysmakowaną elektroniką. Wbrew swojemu przewrotnemu tytułowi Prosta piosenka, nie jest więc płytą prostą…

Prosta Piosenka, Martyna Jakubowicz | Universal Music Polska

W nagraniu albumu udział wzięli m.in. Wojciech Waglewski, Kortez, Jan Smoczyński (pianista i kompozytor współpracujący m.in. z Urszulą Dudziak, Agą Zaryan, Anną Marią Jopek czy Kayah).

Pierwszym zwiastunem nadchodzącego albumu jest singiel Mój czas ucieka, w warstwie tekstowej nawiązujący do słynnego przeboju Kiedy będę starą kobietą. Utwór znany jest już szerszej publiczności z anteny radiowej (Trójka, Jedynka), a niebawem zostanie zobrazowany teledyskiem w reżyserii Igora Omuleckiego, który odpowiada także za stronę plastyczną całego wydawnictwa.

Prosta Piosenka

Martyna Jakubowicz
Premiera: marzec 2016

Universal Music Polska

Gość Ruude

Gość Ruude

Masz ochotę napisać felieton, recenzję, relację?

Chciałbyś się podzielić wrażeniami z koncertu, spektaklu, seansu, wystawy?

To miejsce jest dla Ciebie. Jeśli tylko zechcesz coś napisać.

www.ruude.net

Komentarze