Efekt domina

3 nagrody na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym. ZŁOTY RÓG w Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym. ZŁOTY LAJKONIK w Konkursie Polskim oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

Film jest opowieścią o Rafaelu i Nataszy, którzy zaczynają wspólne życie w państwie, które się jeszcze naprawdę nie narodziło. On jest ministrem sportu nieuznawanej republiki Abchazji, ona rosyjską śpiewaczką operową. Dla Rafaela Natasza porzuciła swoją karierę i rodzinę w Rosji. Jednak ich wspólny początek dosyć szybko okazuje się pełną dramatycznych napięć drogą w nieznane. Życie w kraju nieuznawanym praktycznie przez nikogo, naznaczonym wojną domową i całkowicie uzależnionym od kaprysów i wpływów Rosji szybko przestaje być romantyczną przygodą.

Efekt domina
Efekt domina, kadr z filmu

Natasza, jako Rosjanka, musi zmierzyć się z niechęcią, zamknięciem i podejrzliwością otoczenia. Rafael przez lata walczył o wolną i suwerenną Abchazję, jednak to marzenie nigdy nie zostało w pełni spełnione. Nadzieją na zmianę są organizowane przez niego mistrzostwa świata w domino. Być może dzięki tej imprezie świat chociaż na chwilę zwróci uwagę na ten maleńki kraj na brzegu Morza Czarnego.

Trailer filmu

26 września do kin wejdzie pełnometrażowy dokument „Efekt domina” w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Jest to kolejny już film twórców “Królika po berlińsku”. Czarna tragikomedia znad Morza Czarnego, w której odbijają się meandry najnowszej historii.

Efekt domina

reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski
76 min.
Polska/Niemcy 2014

Spectator
www.spectator.com.pl

Gość Ruude

Gość Ruude

Masz ochotę napisać felieton, recenzję, relację?

Chciałbyś się podzielić wrażeniami z koncertu, spektaklu, seansu, wystawy?

To miejsce jest dla Ciebie. Jeśli tylko zechcesz coś napisać.

www.ruude.net

Komentarze