Inspiracja do kreatywnych poszukiwań

Prawdziwy, autorski projekt sprzed lat stanowiłby nie tylko przykład naprawdę świetnie skomponowanej reklamy, ale i inspirację do moich dalszych kreatywnych poszukiwań.

Na ścianie mojego gabinetu chętnie powiesiłabym jeden z reklamowych projektów z lat 20 i 30 XX wieku, autorstwa Tadeusza Gronowskiego, agencji reklamowej Reklama-Mechano czy też duetu Levitt-Him, których uwielbiam. Polska sztuka reklamy z lat 20 i 30. XX wieku od lat fascynuje mnie bez reszty i wciąż nie przestaje zaskakiwać swoją pomysłowością, a przy okazji wysokim poziomem artystycznym. Niestety na polskim rynku dostępny bywa głównie słabej jakości reprint. Powieszony w miejscu mojej  pracy, taki prawdziwy autorski projekt sprzed lat, z pewnością stanowiłby nie tylko przykład naprawdę świetnie skomponowanej reklamy, ale i inspirację do moich dalszych kreatywnych poszukiwań.

Tadeusz Gronowski, ?Radion sam pierze?, plakat reklamowy, offset barwny 68x41 cm, Warszawa 1925
Tadeusz Gronowski, „Radion sam pierze”, plakat reklamowy, offset barwny 68x41 cm, Warszawa 1925

Magdalena Zdrenka – Ciałkowska

Magdalena Zdrenka

Niepoprawna optymistka, hedonistka z wyboru, właścicielka Vigo Studio, dziennikarka, felietonistka, doradca biznesowy z zakresu PR, producentka, autorka tekstów dotyczących historii projektowania graficznego, reklamy, aranżacji wnętrz, podróży,  mody, popularyzatorka zdrowego stylu życia, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki (AICA) i Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata, instruktorka tańca i fitness, pasjonatka nurkowania i sportów na świeżym powietrzu.

Strona internetowa: www.vigostudio.pl

Na ścianie

Na ścianie

A Ty co powiesisz na ścianie gabinetu, salonu czy sypialni?

Komentarze