Kiedy powiesz sobie...?

Mija kolejny dzień, a Ty wciąż nie znasz odpowiedzi. Z jednej strony część Ciebie krzyczy, że masz z tym skończyć, a druga, kiedy tylko sobie o tym faktycznie pomyśli, zaczyna odczuwać stres. Wiesz jaki, prawda? Gula w gardle, ściśnięty żołądek, niemoc, bezsilność.

Kiedyś, kiedy odczuwałam tak skrajne emocje, często podążałam za głosem serca. Dziś mój organizm jest zmęczony. Czuję, że każda taka fala intensywnych emocji, prowadzi do wykończenia. Czy więc słowa: Podążaj za głosem serca faktycznie mają sens? W moim przypadku, zwłaszcza w niektórych sferach życia, nie zdało to żadnego egzaminu.

Bliska mi osoba, powiedziała kiedyś, że czasem trzeba powiedzieć, że coś nie pasuje i puścić to wolno. Wtedy wściekałam się, ponieważ zawsze byłam zwolenniczką walki do samego końca. Dzisiaj patrzę na to nieco inaczej. Mój organizm daje mi znać, że walka nie zawsze jest dobra. Moje życie przeplata się właściwie samą walką – zawsze czułam się silna w stadzie. Dziś czasem mam już tego po prostu dość. Zauważam, że ludzie nie słuchają, ponieważ nie chcą – jest im dobrze tak, jak jest a mi nic do tego.

fot. Severin Candrian, CC0

fot. Severin Candrian, CC0

Walka jest dobra, ale na jakiś czas. Moja wola walki powoli gaśnie, bo właściwie, dlaczego mam walczyć z kimkolwiek? Nie podoba się, nie chcesz mnie słuchać, nie zgadzasz się – droga wolna!

Zauważyłam, że ludzie, którzy byli dla mnie ważni uważali, że walczę z nimi. A to nie tak. Jednak teraz rozumiem, co mieli na myśli, ponieważ sama jestem teraz w takiej sytuacji. Ktoś z troski walczy o mnie/ze mną, a mnie przez to zalewa tylko gniew i żal niezrozumienia, mimo tego, że wiele rzeczy, które mi przekazuje, ma sens.

Walka o innych, w moim przypadku, powoli dobiega końca. Może w końcu nadszedł czas, żeby powalczyć trochę o siebie, co? Jak myślisz?

 

Małgorzata Borucka

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Collegium Da Vinci. Pasjonatka rozwoju osobistego, muzyki i dobrego filmu, która ma ciekawą historię do opowiedzenia.

Myśli są Ruude

Myśli są Ruude

Jeśli Ty też uważasz, że potrafisz, że powinnaś lub powinieneś, wreszcie - jeśli chcesz, to miejsce jest otwarte na Twoje myśli…

Poniżej jest bezpośrednia linia. Do mnie. Wtedy też, będzie tutaj trochę Ciebie. Ciebie w oderwaniu od Ciebie.

mysli.sa@ruude.net

Komentarze