Czy możesz pozwolić sobie na chwilę oddechu?

Zauważyłam, że czasem nie jestem w stanie pozwolić sobie na chwilę oddechu, ponieważ boję się, że kogoś tym zranię. Też znasz to wszechogarniające poczucie winy? Że chcesz odpocząć od czegoś, kogoś, na czym, na kim, przecież tak bardzo Ci zależy?

Kiedyś zastanawiałam się, czy mi wolno. Dziś wiem, że jeśli nie pozwolę sobie na chwilę oddechu od tego, co uważam za najważniejsze, przestanę doceniać czyjąś obecność, swoją pracę a przede wszystkim siebie.

Tydzień temu wróciłam z partnerem z Wrocławia, w którym przeżywaliśmy prawdziwą sinusoidę emocji. Raz radośnie, a raz beznadziejnie. Siedząc po kolejnej kłótni i patrząc w okno stwierdziłam, że muszę się zdystansować, aby nie dopuścić do kolejnej fali negatywnych emocji. Wykorzystując fakt, że moja starsza siostra wyjechała do Włoch, postanowiłam zrobić sobie w jej domu małe wakacje. Partner na początku nie był zbyt przychylnie nastawiony do tego pomysłu, ale myślę, że sam przeczuwał, że taka chwila oddechu od siebie i całkowite skupienie na swojej osobie, dobrze nam zrobi.

fot. Bogdan Cotos. CC0

fot. Bogdan Cotos. CC0

I tak się stało. Znów mogliśmy spojrzeć na siebie z dystansu i zatęsknić, myśląc tylko o tych najlepszych naszych chwilach. Siedząc samej przez kilka dni i otrzymując wiadomość Pamiętaj, jak bardzo Cię kocham, mogłam poczuć motyle w brzuchu, których przecież tak często brakuje nam w zwykłej codzienności.

Niektórzy boją się oddalić od pracy czy partnera, choć na chwilę. Jednak nie są wówczas w stanie zauważyć najważniejszego – tego, że zdystansowanie się do pewnych spraw, przybliża nas do samych siebie, ale również dajemy sobie wtedy szansę na zadanie sobie bardzo ważnego pytania – czy dobrze czuję się tu, gdzie dziś jestem?

A Ty? Jesteś w stanie spojrzeć na swoje życie z dystansu i dajesz sobie szansę na to, aby poczuć się z tym dobrze?

 

Małgorzata Borucka

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Collegium Da Vinci. Pasjonatka rozwoju osobistego, muzyki i dobrego filmu, która ma ciekawą historię do opowiedzenia.

Myśli są Ruude

Myśli są Ruude

Jeśli Ty też uważasz, że potrafisz, że powinnaś lub powinieneś, wreszcie - jeśli chcesz, to miejsce jest otwarte na Twoje myśli…

Poniżej jest bezpośrednia linia. Do mnie. Wtedy też, będzie tutaj trochę Ciebie. Ciebie w oderwaniu od Ciebie.

mysli.sa@ruude.net

Komentarze