Big Mama Iceberg

Światło zawsze jest czyś więcej niż tylko świeceniem. Światło to ciepło, bezpieczeństwo, wiedza i bliskość ? dlatego to co świeci, jest dla nas tak ważne. Big Mama powstała, by spełnić te potrzeby.

Pomysł zaprojektowania tak dużej lampy wziął się z potrzeby posiadania przytulnego miejsca, w którym można by miło spędzić czas; napić się kawy, przeczytać gazetę, spotkać się z przyjaciółmi. Stąd narodził się projekt Big Mamy czyli lampy, która łączy ludzi, która im świeci i przyświeca... Big Mama to nie tylko lampa, to także miejsce.

Big Mama Iceberg - projekt Delfina Petkow / Natural Born Design
Big Mama Iceberg, fot: Andrzej Juraszczyk

Do stworzenia bardzo dużej lampy potrzebny był specjalny materiał, który będzie wytrzymały i lekki. Tyvek, nowoczesne tworzywo sztuczne legendarnej firmy DuPont okazało się strzałem w dziesiątkę. Ten piękny materiał z wyglądu przypomina papier, ale jest trwały, odporny na działanie wody i antystatyczny. Powstała więc duża, wytrzymała i bardzo lekka lampa, która wygląda równie dobrze w dzień i w nocy.

Big Mama Iceberg - projekt Delfina Petkow / Natural Born Design
Big Mama Iceberg, fot: Andrzej Juraszczyk

Prace nad lampą trwały kilka miesięcy. W tym czasie powstało kilkanaście prototypów. chodziło o to, żeby znaleźć jak najprostsze ale szlachetne rozwiązania, dopieścić detale. Ostatecznie zdecydowano się na zastosowanie rozwiązań ze świata mody. Każda lampa ICEBERG jest szyta ręcznie przez lokalne rzemieślniczki. Każdy element lampy jest wyprodukowany lokalnie, w Polsce, w małej serii. Zatem każda Big Mama jest unikatowa!

Big Mama spodoba się osobie, która poszukuje originalnego i praktycznego wzornictwa. Komuś kto ma dosyć masowej produkcji i poszukuje designu z charakterem i z duszą.

Big Mama Iceberg - projekt Delfina Petkow / Natural Born Design
Big Mama Iceberg, fot: Andrzej Juraszczyk

Big Mama Iceberg, Delfina Petkow / Natural Born Design

Wymiary: Śr. 85 x wys. 60 cm / waga < 500 g
Materiał: Tyvek, stal lakierowana, oprawa E-27
Projekt: Delfina Petkow
Foto: Andrzej Juraszczyk

Delfina Petkow

Nieustannie zbiera, analizuje i poddaje ocenie pomysły, informacje i wzorce zachowań. Burza mózgu to jej specjalność! Uważa, że warto jest myśleć krytycznie. Lubi spotykać się z ludźmi, wymieniać poglądami a czasem również prowokować.

Jako projektantka chętnie uczestniczy w festiwalach, dyskusjach i konferencjach. Zajmuje się projektowaniem małych mebli, akcesoriów i grafiki użytkowej. Jednym z ostatnich sukcesów Delfiny jest udział w wystawie UNPOLISHED – YOUNG DESIGN FROM POLAND.

Lubi chodzić pieszo. Odpręża się nad talerzem dobrego jedzenia przy kieliszku wina.

Strona internetowa: naturalborndesign.pl

Marka Polska

Marka Polska

Pokazujemy polskie marki. I już!

Komentarze