Zakryte lecz odkryte

Każdy kostium ma swoje wady i zalety, jest dostosowany do innego typu sylwetek... Ale w lecie nie powinniśmy przejmować się takimi rzeczami.

Z pozoru może wydawać się, że moda plażowa pozostawia kobietom niewiele do wyboru – jednoczęściowy strój, który kojarzy się ze sportowym strojem pływaczek lub bikini, wycięte bardziej lub mniej, ale wciąż odsłaniające wiele. Tymczasem wśród strojów kąpielowych znajdziemy również kilka innych modeli, które mogą być atrakcyjną alternatywą dla klasycznych wzorów.

Monokini to jednoczęściowy strój kąpielowy, który nie ma jednego określonego kształtu. Poprzez asymetryczne wycięcia na brzuchu lub plecach, jedno ramiączko lub ciekawy dekolt podkreśla kształty właścicielki, jednocześnie nie pokazując tak wiele jak w bikini. Będzie idealny dla każdej kobiety, która chce przyciągać wzrok na plaży – nieoczywista forma i wycięcia z pewnością zrobią furorę wśród plażowiczów. Monokini może być jednak wymagające: jeśli nie jesteś w 100% zadowolona ze swojego ciała, przymierz strój przed zakupem i sprawdź, czy przypadkiem nie eksponujesz tych części, które chciałaś pozostawić w ukryciu.

TwinTip, Lost Ink, Zalando, fot. materiały prasowe

TwinTip, Lost Ink – Zalando, fot. materiały prasowe

Tankini to alternatywa dla tych kobiet, które preferują wygodę dwuczęściowego stroju i stopień zakrycia jednoczęściowego. Ten kostium kąpielowy składa się z klasycznych fig oraz zabudowanego topu. Proponuje się go często kobietom w ciąży oraz młodym mamom, które nie chcą narażać skóry na brzuchu na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Ale tankini będzie idealne dla każdej kobiety, która nie chce czuć się na plaży jak w samej bieliźnie.

Lascana, Lascana Snake, Zalando, fot. materiały prasowe

Lascana, Lascana Snake – Zalando, fot. materiały prasowe

Każdy kostium ma swoje wady i zalety, jest dostosowany do innego typu sylwetek... Ale w lecie nie powinniśmy przejmować się takimi rzeczami – skoro są wakacje, ubierzmy się w to, co chcemy. Modne i kolorowe stroje będą wyglądać na nas najlepiej wtedy, kiedy my będziemy się w nich dobrze czuć. I to powinno być główne kryterium wyboru stroju nad wodę.
Który z kostiumów przyprawia Ciebie o szybsze bicie serca?

Ewelina Matug

Ewelina Matug

Menadżer kultury zafascynowana kulturą, wysoką i popularną.

Miłośniczka blogów, seriali, jogi i dobrej kawy.

Komentarze