Otwarty model współpracy

Hedoco to wyjątkowa marka stworzona przez twórców dla twórców. Jako pierwsza w Europie środkowo-wschodniej produkuje i sprzedaje wyłącznie open design. Klienci Hedoco mogą zarówno kupić gotowe produkty, jak i samodzielnie wykonać każdy z nich.

Na stronie hedoco.com w zakładce "Zrób to Sam/a" można znaleźć projekty ubrań i akcesoriów modowych. Hedoco to nie tylko moda, ale także design z wykorzystaniem nowych technologii oraz wynalazki algorytmiczne.

torby Eleven Brothers
torby Eleven Brothers

Projekty Hedoco to między innymi Dodecaudion, gestykularny kontroler muzyczny oraz Biju, interaktywna biżuteria. Dla mniej zaawansowanych odbiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Do it Yourself stworzono aplikację umożliwiającą zaprojektowanie własnej, oryginalnej wersji kolorystycznej torby Eleven Brothers. Torba Eleven Brothers składa się z 324 identycznych elementów w kształcie rombów, co daje użytkownikowi aplikacji możliwość stworzenia mozaiki wielu kolorów. Aplikacja powstała w ramach festiwalu Kultura 2.0 organizowanego w październiku 2012 przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

Wełniany płaszcz& Eleven Brothers Modern
Wełniany płaszcz& Eleven Brothers Modern

Ewolucja luksusu?

Dzięki otwarciu projektu i przygotowaniu go do DIY Hedoco łączy ewolucję luksusu - drogie produkty wysokiej jakości, na które stać nielicznych - z neosocjalizmem, wolnością tworzenia oraz budowaniem wspólnej wiedzy. Jest to możliwe dzięki idei Creative Commons, promującej otwarty model współpracy między użytkownikiem, projektantem i producentem. W dziedzinie mody i projektowania jest to rozwiązanie wyjątkowe na polskim rynku. Budzi natomiast duże zainteresowanie na arenie międzynarodowej. Dlatego twórcy Hedoco zostali zaproszeni na DMY - Międzynarodowy Festiwal Designu w Berlinie. O Hedoco było także głośno w Nowym Yorku, Kazachstanie i Tokyo.

Hedoco Creative Collection
Hedoco Creative Collection

Creative Commons

To inicjatywa ponad granicami, w Polsce jest jeszcze mało znana, a celem Hedoco jest jej popularyzacja. Poprzez współpracę z młodymi polskimi projektantami, marka stara się tworzyć w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, poszanowaniem środowiska i jakości produktu. Zajrzyj na www.hedoco.com.

Paulina Jędrzejewska
Hedoco.com

Gość Ruude

Gość Ruude

Masz ochotę napisać felieton, recenzję, relację?

Chciałbyś się podzielić wrażeniami z koncertu, spektaklu, seansu, wystawy?

To miejsce jest dla Ciebie. Jeśli tylko zechcesz coś napisać.

www.ruude.net

Komentarze