Odważna i romantyczna

Nie odnajdujesz się po żadnej ze stron kobiecego piękna: ani jako delikatna dama w koronkowych spódniczkach, ani w mocnych stylach nawiązujących do ciężkich brzmień muzycznych?

Podobno w kulturze było już wszystko. Tak jak i w modzie. Po rewolucji sposobu ubierania się, którą przeszliśmy w połowie XX wieku, nic już nie dziwi. Krótkie spódniczki? Było. Zbyt krótkie bluzki? Było. Sukienki od stóp aż po szyję? Było. Teraz nadszedł czas łączenia tego, co już było w zupełnie nowych konfiguracjach. Idealnie dla niezdecydowanych.

Missguided, Only, fot. Zalando

Missguided, Only, fot. Zalando

Nie odnajdujesz się po żadnej ze stron kobiecego piękna: ani jako delikatna dama w koronkowych spódniczkach, ani w mocnych stylach nawiązujących do ciężkich brzmień muzycznych? W tym sezonie z pewnością znajdziesz w sklepach ubrania, które pomogą Ci połączyć te dwie z pozoru kontrastowe natury.

Kurtka jeansowa z haftem, bomberka z haftem, fot. Camaieu

Kurtka jeansowa z haftem, bomberka z haftem, fot. Camaieu

Stylowe hafty, delikatne kwiaty i kobiece zdobienia królują na niegrzecznych ciuchach – ciężkich butach jak z rockowego koncertu, poszarpanych spodniach i kurtkach z lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Możesz być jednocześnie romantyczna i odważna w swoich stylizacjach.

Botki z nubuku, botki Cremona, fot. Primamoda

Botki z nubuku, botki Cremona, fot. Primamoda

Niebanalne połączenia kolorystyczne, podziurawione elementy garderoby, brzydkie buty, które nie pasują do wielu sytuacji… Nasze babki nie wpuściły by nas do domu w takim stroju! Ja też nie jestem fanką tego „niedbałego” stylu. Ale na festiwalach czy na majowym lub wakacyjnym wyjeździe trochę ekstrawagancji jest wskazane.

A Ty? Zaryzykujesz? Będziesz odważna i romantyczna?

Ewelina Matug

Ewelina Matug

Menadżer kultury zafascynowana kulturą, wysoką i popularną.

Miłośniczka blogów, seriali, jogi i dobrej kawy.

Inne tego autora:

Komentarze