Ciekawe zestawienia

Jednym z ważniejszych źródeł inspiracji są fotografie, choć bardziej jako impuls do działania niż baza do namalowania obrazu.

Nie lubię skupiać uwagi na mojej osobie, lepiej, gdy odbiorca skupia się na moich obrazach. Tym bardziej, że nie ukończyłem szkół o profilach artystycznych i nie mam na swoim koncie wystaw, którymi mógłbym się pochwalić.

Bez tytułu, 35 x 45 cm, płótno, olej / 2015
Bez tytułu

Malowaniem zajmuję się od 2014 roku. Wcześniej bardzo sporadycznie wykonywałem kopie obrazów, a jeszcze rzadziej autorskie. Pracuję w technice olejnej, głównie poprzez nakładanie na płótno farb za pomocą laserunku.

Bez tytułu, 100 x 80 cm, płótno, olej / 2015
Bez tytułu

Jednym z ważniejszych źródeł inspiracji są fotografie, choć bardziej jako impuls do działania niż baza do namalowania obrazu. Na kolorystykę moich malowideł mają wpływ zauważone gdzieś przypadkiem, ciekawe z mojego punktu widzenia, zestawienia kolorów.

Posłaniec 2, 60 x 70 cm, płótno, olej / 2015
Posłaniec 2

Uwielbiam twórczość Beksińskiego i Siudmaka, co niewątpliwie ma wpływ na moje malarstwo, w którym dominują klimaty oniryczne, odwzorowujące pierwiastek rozpadu, przemijania.

Arkadiusz Szymanek

Arkadiusz Szymanek

Urodził się w 1968 roku w Wieluniu, tam też mieszka i tworzy. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, tworząc obrazy w technice olejnej. Jego prace można kupić bezpośrednio, kontaktując się poprzez e-mail arkadiusz.szymanek@wp.pl oraz w DESA Unicum w Warszawie (Dział Sztuki Młodej i Najnowszej).

Jestem sobie...

Jestem sobie...

Zajmuję się...

Od niepamiętam kiedy robię...

Ponad wszelką wątpliwość jestem...

Inne tego autora:

Komentarze